banner_respecs.jpg

 Spartan Race

   "Každý závod Spartan Race je křest ohněm. Závod Ultra Beast bychom však mohli přirovnat spíše k vymítání ďábla. Přemohl jsi Sprint, ovládl Super a vysmál si se do tváře závodu Beast. Jsi připraven na Ultra Beast. Připrav se na výzvu ve formě ne jednoho, ale dvou kol závodu Beast. Možná si myslíš, že máš natrénováno, ale Ultra Beast ti dokáže, že se mýlíš.Trať závodu Ultra Beast měří 42+ kilometrů (dle GPS kolem 50km, závodníkům není předem řečeno), obsahuje 60+ kreativních překážek s několika vloženými otočkami, tak aby to nepřestalo být zajímavé. Není k dispozici žádná mapa ani detaily trati. Neobtěžuj se nás ptát, protože ti stejně nic neřekneme. Jako vždy platí – pokud váháš, jestli jsi připraven nebo trávíš více než hodinu ročně v IKEA, prosím zaregistruj se pouze na Beast. Ultra Beast by byl pro tebe příliš.NEREGISTRUJ se na Ultra Beast, pokud ti tyto podmínky nevyhovují."

   Tak začíná stručný popis extrémního závodu Ultra Beast na oficiálních stránkách závodu Spartan race.

   Právě proto se vybraní příslušníci ŘeSpecS MO v čele s ředitelem plukovníkem gšt. Karlem ŘEHKOU první zářijový víkend rozhodli tuto brutální metu překonat. Společně s dalšími 1800 účastníky se postavili na start vůbec 1. závodu Spartan Race Ultra Beast na evropském kontinentu. Bez cílené přípravy po více než 11-ti hodinách nepřetržitého záděru přes drobné obtíže (natržená šlacha a zánět v lokti, utržený křížový vaz v koleni, otok na koleni, křeče a jiné drobnosti) všichni členové týmu úspěšně dokončili závod ve stanoveném limitu a stali se Spartan Ultra Beast Finishers 2016.

   Ultra Beast je jediným spartanským závodem s přísnými časovými limity, které musí závodníci splnit a po nesplnění na jednotlivých úsecích, jsou bez milosti vyloučeni. Letos se tato tvrdá, leč spravedlivá skutečnost týkala více než třetiny závodníků, která se ve slovenském Vecheci postavila na start.

   Tento extrémní závod je považován za pomyslný vrchol spartanských závodů, proto oceňujeme obrovskou houževnatost, vytrvalost a bojovnost u našich příslušníků.

   I takto budujeme zdravý bojový duch v komunitě Speciálních sil AČR.

   Přidejte se k nám, jsme super tým! :-)(03.09.2016)

 

Připomínky a náměty: webmaster@respecs.cz