banner_respecs.jpg

 Dum Spiro Spero

   Za podpory sdružení rodičů s dětmi trpící Svalovou dystrofií „Parent Project (PP)“ a organizace „Running With Those That Can´t (RWTTC)“ se dne 2. 4. 2016 tým příslušníků Ředitelství Speciálních sil a 601. skupiny speciálních sil generála Františka Moravce, účastnil SPORTISIMO 1/2 MARATONU PRAHA 2016.

   Cílem akce bylo zvýšit podvědomí o osobách se speciálními a komplexními potřebami, a tak pomoc s jejich integrací do každodenního života. Speciální síly AČR tak podpořily pětiletého Míšu trpícího Duchennovou muskulární dystrofií.

   Celý náš tým měl možnost si společně s handicapovanými dětmi poměřit síly s tisíci dalších zdravých běžců, od světových šampiónů až po běžecké začátečníky. Tato účast přinesla dětem pocity radosti ze skutečného zapojení do života zdravých lidí. Moment, kdy malý Míša protínal cílovou pásku se stal jeho úsměv nezapomenutelným pro všechny členy týmu. Příslušníci Speciálních sil AČR s hrdosti poskytli doprovod malému Míšovi a s mottem „Dum Spiro Spero“ věří, že mu předali i kousek své energie dál statečně bojovat se zákeřnou nemocí.http://www.misadmd.cz/kontakt.html

   Vzhledem k tomu, že se bude Michálkův stav postupně zhoršovat, budou muset rodiče udělat řadu opatření směřující k zajištění pro Míšu "normálního" běhu života, což bude stát nejen velké vypětí sil, ale také hlavně vynaložení nemalých finančních prostředků. I díky Vaší podpoře můžete přispět na nákup vitaminových doplňků, zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů a úprav bydlení.

Váš příspěvek nikdy nebude zneužit k jiným účelům.

Číslo transparentního účtu Fio banky: 2400456372 Kód banky: 2010

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2400456372

(02.04.2016)

 

Připomínky a náměty: webmaster@respecs.cz